• Şafak Mah. 859. Sk. No:17/B Gölbaşı Ankara
  • 2019-12-13/li>

Hafriyat

Kazı, toprak, kaya veya diğer malzemelerin alet, ekipman veya patlayıcılarla taşınması işlemidir. Hafriyat, hendek açma, duvar milleri, tünel açma ve yeraltını içerir. Kazı çalışmaları, arama, çevresel restorasyon, madencilik ve inşaat gibi bir dizi önemli uygulamaya sahiptir. Bunlar arasında inşaat, kazı için en yaygın uygulamalardan biridir. Kazı inşaatta bina temelleri, rezervuarlar ve yollar oluşturmak için kullanılır.

Kazıda kullanılan farklı işlemlerden bazıları hendek açma, kazma, tarama ve şantiye geliştirmedir. Bu işlemlerin her biri, işi doğru yapmak için benzersiz teknikler, araçlar ve makineler gerektirir. Kullanılan süreçler, inşaat işleminden kaynaklanacak yapıya bağlı olacaktır.

 

Hafriyat Nedir?
 
Projeye uygun olarak bir orman sahası yada arazini kazılması ve temizlenmesi işlemlerini genel olarak hafriyat adı verilir.
Baraj, gölet madencilik ve su kuyusu gibi geniş bir yelpazede hafriyat işlerinde faydalanılır.
 
Günümüzde hafriyat modern makine ve taşıtlarla yapılmaktadır.
 
Operatör Kimdir ?
 
İş makinesini yaptığı iş ve özelliğine uygun emniyetli ve verimli kullanan, iş makinesinin çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol, bakım ve ayarlarını yapabilen Operatörlük Belgesine sahip nitelikli kişidir.
 
Güven Hafriyat olarak tecrübeli ve uzman operatörlerimiz ve modern makinelerimizle siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.
Sayfamızı Paylaşın